عمل ابدومینوپلاستی و تفاوت آن با جراحی لاغری

عمل ابدومینوپلاستی و تفاوت آن با جراحی لاغری

آیا جراحی ابدومینوپلاستی یکی از روش های لاغری به شمار می رود؟ در این روش جراحی از چه تجهیزاتی استفاده می شود؟ تفاوت جراحی لاغری و عمل ابدومینوپلاستی در چیست؟ کدام یک از این روش ها بهتر به لاغری و تناسب اندام کمک می کنند؟

جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی چیست؟ 

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم یکی از بهترین روش هایی است که منجر به ایجاد تناسب در قسمت شکم و پهلو می شود. این روش کمک می کند تا چربی های ناحیه زیر شکم از بین رفته و یک شکم صاف و تخت در بدن ایجاد شود. البته همه افرادی که از چاقی رنج می برند مناسب برای عمل ابدومینوپلاستی نیستند.

افرادی که به هیچ عنوان مواد مخدر و الکل مصرف نمی کنند و یا سیگار نمی کشند، می توانند این عمل جراحی را انجام دهند. زیرا از شرایط فیزیکی مناسبی برخوردار بوده و وزنشان در حالت ثابت باقی خواهد ماند. از سوی دیگر افرادی که پس از زایمان دچار افتادگی پوست در ناحیه شکم شده باشند نیز، کاندید مناسبی برای انجام این عمل جراحی به شمار می روند.

در اصل عمل ابدومینوپلاستی یک عمل غیر تهاجمی است که با ایجاد یک برش کوتاه در زیر شکم آغاز می شود. این عمل بیشتر برای کسانی مناسب است که چربی های زیادی در زیر شکم آنها جمع شده باشد. پس از عمل نیز به سرعت بهبود یافته و می توانند زندگی عادی خود را در پیش گیرند. البته برخی از افراد نیز ترجیح می دهند که این عمل جراحی را بعد از بارداری انجام دهند. زیرا خانم ها ممکن است بعد از بارداری و زایمان دچار افتادگی ناحیه شکم شوند.

چه زمانی بیمار نیاز به انجام عمل ابدومینوپلاستی خواهد داشت؟ 

بیماران زیادی هستند که پیش از انجام جراحی، از خود این سوال را می پرسند که آیا لازم است اقدام به جراحی ابدومینوپلاستی نمایند؟ باید بگوییم این روش درمانی برای افرادی که تمایل دارند ظاهر زیبایی داشته باشند می تواند بهترین روش جراحی باشد. اما افرادی که تمایل دارند با این روش وزن خود را کاهش دهند، بهتر است به جای عمل ابدومینوپلاستی به سراغ روش های جراحی لاغری روند.

اما برای این که بتوان شل شدگی پوست را برطرف کرد، جراحی ابدومینوپلاستی مسلما بهترین انتخاب است.  که بیشتر خانم هایی درگیر این مشکل می شوند که اقدام به زایمان نموده اند. البته باید بگوییم آقایانی که جراحی لاغری انجام می دهند نیز ممکن است با مشکل افتادگی پوست و شل شدگی پوست در ناحیه شکم شوند. این دسته از افراد نیز می توانند با عمل ابدومینوپلاستی به راحتی مشکلات خود را از بین ببرند.

از دیگر زمان هایی که می توا ابدومینوپلاستی انجام داد، زمانی است که شکم دو تکه شده و یا اصطلاحا دچار حالت دو حبابی شده باشد. در چنین موقعیتی نیز می توان به راحتی با انجام جراحی ابدومینوپلاستی مشکل دو تکه شدن شکم را برطرف کرد و پوست اضافی ایجاد شده بر روی شکم را از بین برد. با تمام این تفاسیر باید بگوییم عمل ابدومینوپلاستی یک عمل زیبایی عالی برای رسیدن به تناسب اندام در ناحیه شکم و پهلو است.

پس بهتر است افرادی اقدام به این نوع جراحی نمایند که در قسمت های دیگر بدن خود با مشکلی مواجه نیستند و تنها در ناحیه شکم و پهلو چربی های اضافی دارند.

جراحی لاغری برای رسیدن به تناسب اندام بهتر است یا ابدومینوپلاستی؟ 

همانطور که می دانیم عمل ابدومینوپلاستی یک روش جراحی پلاستیک است. در حالی که جراحی لاغری یک روش درمانی برای افرادی است که از شاخص توده بدنی بالا برخوردار هستند. با انجام ابدومینوپلاستی می توان تنها چربی های اضافی در بخش های مختلف بدن را از بین برد. در حالی که جراحی لاغری تناسب اندام را برای مدت زمان طولانی برای بیماران به همراه خواهد داشت.

آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح لاغری معمولا ابدومینوپلاستی را برای افرادی تجویز می کند که در نواحی خاصی بافت های چربی انباشته شده دارند. که این مسئله تناسب اندام آنها را از بین برده است. اما برای افرادی که تمایل دارند حجم وسیعی از معده خود را کاهش دهند تا برای مدت زمان طولانی لاغر شوند، انجام جراحی لاغری را پیشنهاد می نماید.

پس بهتر است پیش از عمل ابدومینوپلاستی با پزشک متخصص در این خصوص مشورت نمایید، تا در صورتی که نیاز به انجام هر روش درمانی دارید، اقدام به جراحی کنید. جراحی لاغری را می توانیم یک روش مطمئن برای به دست آوردن سلامتی بدن به شمار آوریم. این روش نسبت به ابدومینوپلاستی مزایا و معایب خاصی دارد که همه انسان ها نمی توانند اقدام به انجام این عمل نمایند.

در حالی که عمل ابدومینوپلاستی بیشتر مناسب افرادی است  که تمایل دارند چربی های سمج ایجاد شده در بخش های مختلف بدن را به راحتی از بین ببرند. برای این کار نیازی به جراحی لاغری نخواهند داشت. بلکه می توانند با ابدومینوپلاستی این بافت های چربی را از بدن خارج کرده و تناسب اندام خود را به دست آورند.

در نهایت باید بگوییم هر دو روش جراحی لاغری و ابدومینوپلاستی می توانند برای هر فردی مناسب باشند. در صورتی که بیماران و افراد متقاضی از شرایط لازم برای انجام جراحی لاغری یا جراحی ابدومینوپلاستی برخوردار باشند. در غیر این صورت می توانند از روش های دیگری برای رسیدن به تناسب اندام استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مهم این پست . . .

بنر تبلیغی
Call Now Button