جراحی لاغری بدن

انواع جراحی مختلفی برای لاغری وجود دارند, که انتخاب یکی از آنها به عوامل زیادی بستگی دارد. شما باید با پزشک خود, برای انتخاب بهترین جراحی لاغری بدن مشاوره داشته باشید.

انواع جراحی لاغری بدن

اکثر جراحان زیبایی, سه روش متداول را برای جراحی لاغری بدن مورد استفاده قرار می دهند. جراحان برای درمان انحراف بیلیوپانکراس, از سوئیچ اثنی عشر استفاده می کنند.

  • بای پس معده
  • آستین معده
  • نوار معده قابل تنظیم

بای پس معده

جراحی بای پس معده (Roux-en-Y), در سه مرحله انجام می شود. در مرحله اول جراحی لاغری معده بیمار منگنه می شود, و یک کیسه کوچک در قسمت بالایی ایجاد می کند. به دلیل منگنه های ایجاد شده, معده بیمار کوچک تر از قبل می شود. بنابراین, زودتر احساس سیری می کند, و غذای کمتری می خورد. در مرحله دوم, روده کوچک به دو قسمت تقسیم می شود, و قسمت پایینی به کیسه کوچک معده متصل می شود. غذای مصرفی معده و قسمت بالایی روده کوچک را دور می زند. در نتیجه, بدن بیمار کالری کمتری جذب می کند.

مرحله سوم جراحی لاغری بدن, با اتصال قسمت فوقانی روده کوچک به محلی دورتر از قسمت تحتانی انجام می شود. این روش, باعث جریان آنزیم های گوارشی معده از قسمت بالای بای پس روده کوچک به پایین می شود. جریان آنزیم های گوارشی در روده کوچک, به هضم غذا کمک می کند. جراحی بای پس معده تغییر هورمون, باکتری و سایر موارد را در دستگاه گوارش به همراه دارد. شروع این تغییرات در دستگاه گوارش بیمار, باعث کاهش اشتها و تعییر متابولیسم بدن می شود. جراحی معکوس بای پس معده عمل دشواری است, اما در صورت لزوم توسط جراح انجام می شود.

جراحی آستین معده

عمل جراحی گاسترکتومی آستین عمودی که به اسلیو معده معروف است, قسمت اعظم از معده بیمار برداشته می شود. این عمل جراحی فقط بخشی موزی شکل از معده را باقی می گذارد, که از طریق منگنه بسته شده است. اسلیو معده مقدار غذایی را معده در خود جای می دهد, را کاهش می دهد. در نتیجه, بیمار زودتر احساس سیری می کند, و کالری کمتری دریافت می کند. بیرون آوردن بخشی از معده, تغییراتی بر باکتری ها و هورمون های معده اعمال می کند, که بر اشتها و متابولیسم تاثیرگذار است. این نوع جراحی قابلیت معکوس کردن را ندارد, و بخش اعظم معده به طور دائمی خارج می شود.

نوار معده قابل تنظیم

جراح یک حلقه با یک نوار بادی داخلی در بالای شکم قرار می دهد, تا یک کیسه کوچک ایجاد شود. در این جراحی نیز مانند بای پس و اسلیو معده, فرد پس از خوردن مقدار کمی غذا احساس سیری می کند. نوار داخلی, دارای یک بالون دایره ای پر شده از محلول نمکی است. جراح از طریق دستگاهی به نام پورت به زیر پوست بیمار, اقدام به برداشتن یا تزریق محلول نمکی می نماید. این تخلیه یا تزریق باعث تنظیم اندازه دهانه کیسه نسبت به معده می شود. به منظور تنظیم اندازه دهانه باند در این جراحی, به چند جلسه ویزیت توسط پزشک نیاز دارید.

در صورتیکه, نوار معده به درستی کار نکند, یا مشکلی ایجاد نماید, جراح آن را بر می دارد. اغلب بیماران به دلیل عدم تحمل مشکلات این روش نسبت به روش های دیگر, آن را انتخاب نمی کنند. معمولا, جراحی لاغری بدن به روش باند معده کاهش وزن قابل توجهی دارد. با این حال, به دلیل عدم تحمل درد عمدتا این نوار توسط جراح برداشته می شود.

انحراف بیلیوپانکراس با سوئیچ اثنی عشر

روش انحراف بیلیوپانکراس با سوئیچ اثنی عشر, یا “جراحی مختلط” دو روش مجزا را شامل می شود. این روش تقریبا مشابه جراحی اسلیو معده است, که روده کوچک را به دو قسمت تقسیم می کند. اینگونه غذا بخش اعظمی از روده کوچک را دور می زند, و کالری و مواد مغذی کمتری جذب بدن می شود. آنزیم های گوارشی از معده جریان یافته و با ورود غذا به روده بزرگ با آن مخلوط می شود.

چگونگی انجام جراحی لاغری بدن

بیشتر جراحی های لاغری بدن, به روش لاپاراسکوپی انجام می شود. جراحی لاپاراسکوپی تنها با ایجاد بریدگی های کوچک و تحت بیهوشی سبک انجام می شود. از طریق برش های ایجاد شده, جراح ابزار های نازک و یک دوربین کوچک را برای پخش ویدیو بر روی مانیتور, وارد بدن بیمار می کند. جراحی لاپاراسکوپی, نسبت به جراحی باز خطرات کمتری دارد. همچنین, درد و جای زخم کمتری به دنبال خواهد داشت. بهبودی بعد از جراحی لاپاراسکوپی, سریعتر از روش های دیگر حاصل می شود.

انتظارات قبل از جراحی لاغری بدن

قبل از تصمیم به جراحی لاغری بدن, با متخصص داخلی, متخصص تغذیه, روانشناس یا روانپزشک و جراح زیبایی ملاقات داشته باشید. متخصصان مراقبت های بهداشتی, توصیه های در مورد فعالیت بیشتر و برنامه غذایی سالم قبل و بعد از جراحی به شما دارند. کاهش وزن و سطح گلوکز خون قبل از جراحی لاغری, احتمال بروز مشکلات مربوط به جراحی را کاهش می دهد. برخی کلینیک های زیبایی, دارای گروه های اطلاع رسانی هستند. این گروه ها, اطلاعاتی در مورد مراقبت های قبل و بعد از جراحی لاغری را به کاربران ارائه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مهم این پست . . .

بنر تبلیغی
Call Now Button